KONST / Litografier / Färglitografi 7883757
nr 788 3757
Laila Prytz
(f. 1907), Sverige
Färglitografi , Laila Prytz (f. 1907), 'Femmes Mecicanes', signerad, 6/20, motivets mått: 46x42
Laila Prytz, svensk målare född i Gällivare 1907.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 29 oktober 2012
kl 18:50:30
200 kr
150 kr
250 kr
350 kr
400 kr
450 kr
500 kr
600 kr
700 kr
800 kr
900 kr